Makijaż permanentny, czyli makijaż polegający na tym, że pod skórę wstrzykuje się pewne pigmenty kilka lat temu stał się popularny. Od tego czasu wiele kobiet zrobiło już taki makijaż. Aczkolwiek, bardzo często jest to podyktowane modą i kobiety nie zawsze mają przemyślaną tę decyzję, chociażby pod katem własnej cery. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak w razie wątpliwości usunąć ten rodzaj makijażu, kojarzący się z tatuowaniem.
Preparaty służące usuwaniu makijażu permanentnego
Preparaty do usuwania skutków makijażu permanentnego powinny być wysokiej jakości, aby nie było ryzyka, że są one w stanie wywołać jakieś powikłania pod postacią wyprysków skórnych, bądź cięższych chorób dermatologicznych. W związku z tym, zawsze należy inwestować jedynie w te, które pochodzą od cenionych producentów. Konkretny preparat, na przykład ten od marki Oriflame wprowadza się w górne warstwy naskórka, ponieważ pochłaniany jest on przez pigmentowane komórki naskórka. Wówczas zmiękcza się barwnik oraz spłyca jego kolor. Na powierzchnię skóry stopniowo wypływa substancja wstrzyknięta do skóry podczas makijażu permanentnego. Sam zabieg najlepiej wykonywać u profesjonalnej kosmetyczki. Od momentu pojawienia się strupków być może będzie trzeba go powtórzyć kilka razy. Zawsze należy pamiętać o tym, by korzystać z najwyższej jakości kremów ochronnych.
Inne metody usuwania makijażu
Jeszcze inną metodą usuwania makijażu permanentnego jest stosowanie lasera. Pozwala to rozproszyć barwnik znajdujący się pod skórą na bardzo małe cząsteczki. Wykonuje się kilka serii zabiegów w trakcie kilkutygodniowych odstępów, aż do rozjaśnienia cery i przywrócenia jej naturalnego kolorytu. Jak więc widać, metod na usuwanie makijażu permanentnego nie brakuje. Trzeba jednak też na względzie mieć to, że jeszcze przed zrobieniem takiego makijażu upewnić się, że na pewno wyglądamy z nim dobrze. Warto decyzję będzie przedyskutować z kosmetyczką. I tak samo postąpić, kiedy już zdecydujemy się usunąć makijaż. To bez wątpienia nam się przyda.