Katar jest powszechnie znaną i często spotykaną chorobą, wywoływaną przede wszystkim przez wirusy. Nie pozostaje tajemnicą, że katarem nietrudno jest się zarazić. Aby być przeziębionym, czasem wystarczy jedynie mieć kontakt z osobą zarażoną, która znajduje się bezpośrednio w naszym otoczeniu. Leczenie kataru można przeprowadzać samodzielnie, jednak należy zawsze mieć na uwadze, że w przypadku nasilonych objawów, utrzymujących się dłużej niż kilka dni, trzeba skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu.

Występowanie kataru

Katar trwa zazwyczaj około siedmiu dni, choć może się również zdarzyć poważniejsze przeziębienie, utrzymujące się przez około dwa tygodnie. Najsilniejsze objawy ustępują natomiast zwykle już po dwóch lub trzech dniach od zarażenia. Powszechnie panuje opinia, że katar jest przypadłością, którą należy po prostu przeczekać, gdyż niezależnie od tego, jakich środków użyjemy, by go zlikwidować, musi ustąpić samoistnie. Warto jednak pamiętać, że kataru nie wolno lekceważyć, ponieważ nieleczony, może prowadzić do przykrych powikłań. Dobrze więc skorzystać z kilku rad, dotyczących tego, jak postępować w trakcie przeziębienia.

Przygotowanie rozgrzewającej kąpieli lekiem na katar

Na początek warto przygotować sobie gorącą i aromatyczną kąpiel, aby wygrzać się po powrocie do domu. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się wybrany olejek, jak między innymi: miętowy, sosnowy czy też eukaliptusowy. Po kąpieli warto natomiast skorzystać z właściwości maści kamforowej, używając jej do masażu. Po wszystkim dobrze byłoby już tylko włożyć ciepłą piżamę, owinąć się grubym kocem i położyć się do łóżka.

Leczenie kataru metodami naturalnymi zamiast farmaceutyków

Jednym ze skutecznych sposobów jest przygotowanie inhalacji z olejków aromatycznych lub też naparu rumianku. Substancje te przyswojone w takiej formie sprawią, że zatkany nos będzie odblokowany. Poza tym warto również pamiętać o stałym nawadnianiu organizmu. Należy więc bić bardzo dużo płynów. W walce z katarem mogą pomóc także ciepłe, parujące jeszcze, posiłki, jak wywary i zupy czy też ziołowe herbaty, które sprawią, że wydzieliny się rozrzedzają, dzięki czemu możemy poczuć natychmiastową ulgę. Domowe sposoby mogą być skuteczne, zwłaszcza gdy połączymy ich stosowanie z lekami na katar, dostępnymi w aptekach. Warto również spożywać naturalne antybiotyki w postaci czosnku i imbiru z cytryną.

Skuteczne leki na katar: Sudafed dla dorosłych i dzieci na katar

Naturalne sposoby leczenia kataru nie zawsze sprawdzają się w pojedynkę. Aby mieć pewność, że przeziębienie zostanie wyleczone, warto w tym celu stosować leki na katar dostępne w aptece bez recepty. Do wyboru pozostają liczne: pastylki, syropy czy też krople do nosa, w zależności od tego, jakiego typu preparatu na katar potrzebujemy. W sprzedaży są między innymi specyfiki marki Sudafed dla dorosłych i dzieci na katar oraz inne dolegliwości związane z zatokami. Leki Sudafed pozwalają cieszyć się spokojnym snem przez wiele godzin, odblokowując zatkany nos i nawilżając podrażnione miejsca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here