fizjoterapeuta warszawa

Konieczność spędzania ośmiu godzin dziennie za biurkiem i wynikające z niej choroby cywilizacyjne skłaniają coraz więcej osób do uprawiania sportu. Brak odpowiedniego przygotowania jest częstą przyczyną kontuzji, choć zdarzają się one również profesjonalnym sportowcom. Doznający urazu wymaga specjalistycznej opieki – z pomocą przychodzą wówczas medycyna sportowa i fizjoterapia. Kiedy wskazane są te dwie usługi?

Kiedy warto skorzystać z medycyny sportowej?

W momencie, kiedy pojawi się kontuzja, liczy się każda chwila, by sportowiec mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia i uprawianej dyscypliny. Lekarz medycyny sportowej rozwieje wątpliwości co do możliwości działania, oceni stan układów ruchu, oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Medycyna sportowa przychodzi na pomoc także w sytuacji, kiedy zawodnik sportowy chce uzyskać specjalne orzeczenie o tym, czy może uprawiać sport i czy nie ma fizycznych przeciwwskazań w tej kwestii.

Również amatorzy coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzą do kwestii profilaktyki zdrowotnej i chętniej niż niegdyś korzystają z diagnostyki medycyny sportowej. Chcą sprawdzić, jaka jest wydolność ich organizmu i czy uprawiana przez nich dyscyplina sportu nie niesie za sobą negatywnych skutków dla ich zdrowia.

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie można skorzystać z kompleksowego badania i pomiarów u lekarza medycyny sportowej.

Kiedy niezbędna jest fizjoterapia?

Większość osób zgłasza się po pomoc fizjoterapeutyczną w przypadku niepełnosprawności lub poważnych urazów. Tymczasem nawet niewielki ból może być sygnałem, że nasz kręgosłup lub kończyny doznały przeciążenia. Najlepszym specjalistą rozwiązującym problemy z układem ruchu jest fizjoterapeuta. Warszawa jest miastem, w którym łatwo o kontakt do najlepszych ekspertów z tej branży. Fachową pomoc uzyskać można w Centrum Medycznym Gamma na Mokotowie i Żoliborzu.

Sportowcy korzystają z pomocy fizjoterapeuty, aby zrelaksować ciało po wysiłku, a także, by pomóc organizmowi osiągać jak najlepsze wyniki. Z kolei osobom po przebytych kontuzjach fizjoterapeuci umożliwiają szybszy powrót do pełnej formy sprzed urazu.

W obu przypadkach korzystny dla zdrowia będzie:

  • hydroterapia,
  • fizykoterapia,
  • terapia manualna.

Ważne jest, by kompleksowo podejść do opieki nad pacjentem i połączyć leczenie pod okiem specjalistów, diagnostykę, rehabilitację i fizjoterapię. Całościowe wsparcie pozwala pacjentowi w jak najkrótszym czasie wrócić do dawnej sprawności.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here