Pytanie to zadaje przedstawicielom coraz większa liczba konsumentów. Nie powinno to dziwić – dostrzegają oni bowiem w naszym portfolio produktowym nową pozycję, odróżniającą się nazwą od wyrobów naturalnych, syntetycznych, tupecików czy topperów i pragną oni dowiedzieć się, czy takie rozwiązanie nie sprawdziłoby się również w ich przypadku. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, iż systemowe peruki to wyroby z najwyższej półki przygotowywane zgodnie z preferencjami oraz wytycznymi konsumenta. Może on na przykład dobrać rodzaj, gęstość i kolor poszczególnych pasemek włosów, które to mają stanowić kluczowy element produktu, jak również określić typ i grubość bazy, dzięki czemu produkt finalny nie tylko będzie pasował jak ulał do głowy użytkownika, ale także pozwoli mu czuć się komfortowo i naturalnie niezależnie od miejsca w którym się znajdzie oraz panujących w nim warunków atmosferycznych bądź zewnętrznych.
Warto wiedzieć, że mikroskóra wykorzystywana w produktach zwanych perukami systemowymi jest niezwykle cienka, lekka, a także przezroczysta. Równie istotne są pokrywające jej całą niemalże powierzchnię niewielkie otwory, dzięki którym wszelkie zanieczyszczenia, pot oraz łój są usuwane na zewnątrz, znacznie ułatwiając czyszczenie peruki i zapewniając skórze głowy prawidłowe funkcjonowanie. Otwory pełnią także funkcję wentylacyjną, co okazuje się szczególnie istotne w sezonie letnim, kiedy żar leje się z nieba. W tradycyjnej peruce czuć moglibyśmy się wysoce niekomfortowo, co z kolei zmusiłoby nas do jej zdjęcia i zaprezentowania osobom z naszego otoczenia ubytków fryzury, jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na systemowe peruki, możemy mieć pewność, że nawet gdy upał będzie niemalże nie do wytrzymania, nasza skóra będzie w stanie właściwie oddychać i odprowadzać nadmiar ciepła bez ryzyka pogorszenia stanu problemów dermatologicznych, z którymi się zmagamy.
Peruki systemowe są także wybierane z uwagi na brak widocznej linii u nasady włosów dzięki perfekcyjnemu doborowi mikroskóry do potrzeb konsumenta oraz brak różnicy w kwestii odcienia pomiędzy skórą głowy a monofilamentem stanowiącym materiał do produkcji baz, po który sięgamy najchętniej. W przypadku peruk systemowych nie występuje także konieczność sięgania po wysoce specjalistyczne środki pielęgnacyjne i stylizacyjne – wyroby, które znajdziemy w sklepach i drogeriach jak najbardziej nadadzą się do upiększania produktu. Musimy jedynie pamiętać, iż w przeciwieństwie do peruki z włosów naturalnych, peruka nie posiada własnego źródła nawilżania, przez co konieczne jest stosowanie odżywek oraz kosmetyków nawilżających. W przeciwnym razie zastosowane w wyrobie pasemka mogą zacząć się przesuszać, co z kolei negatywnie odbije się na ich ogólnej prezencji. Wszystkie te cechy w żadnym wypadku nie przekładają się na nadmiernie wysoką cenę peruki – mogą się Państwo o tym przekonać odwiedzając nasz salon i zaznajamiając się z obecnie przygotowaną dla wszystkich zainteresowanych konsumentów ofertą!